Sprawozdanie z pracy RUTW w sesji zimowej 2009/2010.

5 X 2009 r. rozpoczęliśmy kolejny rok akademicki 2009/2010. Tego samego dnia na Walnym Zebraniu RUTW wybraliśmy nowe władze uczelni. Prezes RUTW została Pani Lidia Sołowińska, a jej zastępcą Pani Beata Śliwińska, skarbnikiem nadal jest Pani Władysława Kopytek, a w Zarządzie zasiadają Panie Krystyna Wojdyła i Anna Wojtyczko.
Wykład inauguracyjny na temat „Refleksoterapia z życiu człowieka” wygłosił dr Dariusz Mucha. 
22 X 2009 r. w sali obrad UMiG w Nowym Targu wysłuchaliśmy wykładu „Własność to odpowiedzialność” wygłoszonego przez dr. P. Dardzińskiego w ramach programu edukacyjnego dla słuchaczy UTW.
W dniach 9 – 11.10.2009 r. nasze przedstawicielki uczestniczyły w Małopolskim Rajdzie UTW, którego organizatorem byli: SUTW oraz Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów. Rajd odbywał się na szlakach Beskidu Sądeckiego.
Panie z warsztatów plastycznych brały udział w warsztatach „Ołówkiem i pędzlem” zorganizowanych przez Stowarzyszenie Lokomotywa, MOK, UMiG Rabka – Zdrój. Prace Pań W. Kopytek, B. Fons – Stankiewicz, D. Wyrobek, M. Kaznowskiej zostały wyróżnione i zaprezentowane w MOK. We wrześniu odbył się plener malarski, a 23.10.2009 r. otwarto wystawę po plenerową w MOK Rabka – Zdrój.
W okresie od października do końca stycznia 2010 r. odbyło się 12 wykładów audytoryjnych: dr. Macieja Pinkwarta „Paderewski i Tatry”, prof. dr. Hab. M. Pawłowskiego nt „Wybrane problemy farmakoterapii chorób układu sercowo – naczyniowego” oraz prof. dr. hab. St. Rakusy – Suszczewskiego, naukowego pracownika stacji badawczej polskiej na Antarktydzie na temat „Badania Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego na Antarktyce”, Henryka Urbanowskiego „Dwory polskie” i „Syberia jaka jest”. Pan Zbigniew Wiergowski wygłosił 5 wykładów w cyklu „Mogę być wolny i cieszyć się życiem” finansowanych przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rabce – Zdroju.
W październiku powołany został do życia chór uniwersytecki pod dyrekcją naszej koleżanki Ireny Szuby. Przyjął on nazwę Kameralny Chór Cantabile.
W ramach szkoleń organizowanych przez Federację UTW członkinie naszego Zarządu brały udział w konferencjach poświęconych: pozyskiwaniu środków unijnych, zarządzaniu stowarzyszeniami i public relation w stowarzyszeniach.
Grupa teatralna ponowiła dwukrotne wystawienie sztuki M. Samozwaniec „Na ustach grzechu” w MOK. Na zaproszenie MOKiT w Wieliczce grupa zaprezentowała się z tą samą sztuką dla mieszkańców Wieliczki. Tam też swoje prace plastyczne wystawiła nasza koleżanka Agnieszka Wańkowicz – Marczak.
30 XI 2009 r. odbył się wernisaż prac Pań z warsztatów plastycznych finansowany przez UMiG w Rabce – Zdroju w ramach projektu „Senior rozwija swoje umiejętności”. Po wernisażu odbyło się spotkanie andrzejkowe. 
W grudniu 2009 r. powołano zespół doradczy, ściśle współpracujący z Zarządem. Jest to grupa złożona z liderów sekcji, którzy przyjęli na siebie obowiązek koordynowania i nadzorowania pracy poszczególnych sekcji. RUTW prowadzi pracę w 7 sekcjach: Plastycznej, Brydżowej, Literackiej, Sportu i rekreacji, Naukowej, Teatralnej i Chóru. Pierwsze zebranie Zarządu z zespołem liderów poświęcone planowaniu pracy na rok 2010 odbyło się 07.01.2010 r.
W grudniu powstał też zespół redakcyjny do pracy nad biuletynem RUTW, który dzięki sponsoringowi Fundacji Rozwoju Regionu Rabka, ukazał się w styczniu i został wręczony Słuchaczom i zaproszonym Gościom na naszym spotkaniu opłatkowym 16.01.2010 r. Spotkanie ubogacił pierwszy występ Kameralnego Chóru „Cantabile”, był to dobry koncert kolęd i pastorałek. Cantabile wystąpiła z tym programem trzykrotnie poza Uniwersytetem: w Domu Opieki, rabczańskim szpitalu, i na przeglądzie kolęd i pastorałek „Hej kolęda kolęda czyli rabczańskie kolędowanie”.
Biuletyn nr 1 traktujemy z jednej strony jako informator dla naszych słuchaczy, z drugiej jako narzędzie promocji poprzez dystrybuowanie go w środowiskach zainteresowanych współpracą z RUTW.